Tylko dwie kolejki zostały do końca tegorocznych rozgrywek RSFL. Jednak patrząc jakie emocje towarzyszyły zawodnikom w ubiegły piątek oraz jak zacięte były pojedynki pomiędzy drużynami można powiedzieć, że szkoda że powoli ta edycja dobiega końca. Wiemy na pewno jedno – walka o podium będzie trwała do ostatniego gwizdka sędziego, który rozbrzmi 19 lutego.

IX kolejkę rozpoczął mecz Techniki Grzewczej „ZUH” oraz Szkarnulis Team Sejny, spodziewaliśmy się bardzo wyrównywanego spotkania, jednak w pierwszej połowie był to popis gry Techników. Ewidentnie było widać, że to nie był dzień drużyny z Sejn, zaś była to chwila zawodników w czarnych koszulkach, a przede wszystkim Sebastiana Jankowskiego, który brylował na parkiecie będąc liderem drużyny oraz strzelając dwie bramki i pozostawiając swoją drużynę ciągle w grze o podium. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla Techniki Grzewczej „ZUH”.

Pojedynkiem „młodzieży” można określić spotkanie Skupski Team z SALOS Suwałki. Tym razem mecz  zdecydowanie dla zawodników z Sejn chociaż  należy powiedzieć,  iż SALOS do tego spotkania przystąpił osłabiony brakiem kilku piłkarzy, którzy reprezentowali klub na Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej w futsalu w Ełku. Już w pierwszej minucie bramkę strzelił Kacper Namiotko, a następnie wynik podwyższyło trzech kolejnych zawodników Skupski Team Sejny i mecz zakończył się wynikiem 4:1 dla zawodników z Sejn.  Honorową bramkę dla drużyny z Suwałk strzelił Miłosz Węgrznowicz.

Kolejny pojedynek to delikatna niespodzianka tak śmiało można powiedzieć po meczu Verty Suwałki  z Gminą Suwałki. Już tydzień temu ekipa dowodzona przez Sławomira Bogdanowicza pokazała że wchodzi na właściwe tory, a podczas piątkowego spotkania postawiła kropkę nad i. Chociaż kapitanowi drużyny na pewno będzie śniła się niewykorzystana w tym spotkaniu 100 % sytuacja, to młodszy członek drużyny Bogdanowiczów będzie dobrze wspominać ten mecz.  Patryk Bogdanowicz pokazał błysk swoich umiejętności oraz opanowanie strzelając dwie bardzo ważne bramki. Gmina niestety kolejny raz pokazała, że gra w kratkę i przegrała to spotkanie 3:2.

Godzina 20:00 to był czas na szlagier tej kolejki i na pewno nie zawiódł on pokładanych w nim oczekiwań. Obie drużyny pokazały, że miejsca które zajmują po ośmiu kolejkach to nie jest przypadek. Pierwsza połowa przebiegła z delikatną przewagą Euromasteru Gniedziejko i została uwieńczona bramką Wojtka Bila, po raz kolejny trzeba podkreślić również wyborną formę Bartka Żybury. Druga połowa to znowu wymiana argumentów i walka o każdą piłę ale tym razem bramkę strzelił Sebastiana Zackiewicz z drużyny Opakowania Kartex. Mecz zakończył się podziałem punktów i na dwie kolejki przed końcem walka o mistrza jest ciągle otwarta.

Mimo że szlagier był za nami to emocji nie brakowało do końca wieczoru. Mecz Gminy Puńsk z Portą Active Team to był prawdziwy rollercoster. Przez całe spotkanie szala zwycięstwa przechylała się raz na jedną, raz na drugą stronę. Po ostatnim gwizdku sędziego na tablicy wyników zobaczyliśmy rezultat 2:3 dla Porty Active Team, pomimo nawet niewykorzystanego karnego przez Michała Żukowskiego.

Alex Szklarz, który coraz śmiele poczyna w rozgrywkach RSFL kontra 14. Pułk Przeciwpancerny DECCO Suwałki, tak wyglądał ostatni pojedynek piątkowej kolejki. Pierwsza połowa to niezwykle wyrównane spotkanie w którym szanse na strzelenie bramki miały obie drużyny. Druga część to równie dobry początek drużyny Damiana Citko, w tym szansa bardzo aktywnego  Bartosza Bralczyka jednak w pojedynku sam na sam górą był Karol Piaścik. Doświadczenie dało znać o sobie pod koniec spotkania, kiedy dwie zwycięski bramki strzelili Igor Legenzowa oraz Paweł Stasiński. Zwycięstwo to wyprowadziło aktualnego mistrza RSFL na trzecią pozycję w tabeli.

Wyniki IX kolejki RSFL

Technika Grzewcza ZUH – Szkarnulis Team Sejny 3:0

  • S. Jankowski x2, F. Szyłak

SALOS Suwałki – Skupski Team Sejny 1:4

  • M. Węgrzynowicz – K. Namiotko, G. Krupiński, K. Januszewicz, A. Forencewicz

VERTA Suwałki – Gmina Suwałki 3:2

  • B. Pachała, P. Bogdanowicz x2 – P. Gwaj 2x

Euromaster Gniedziejko – Opakowania KARTEX Suwałki 1:1

  • W. Bil – S. Zackiewicz

Gmina Puńsk – Porta Active Team 2:3

  • P. Kuklewicz, R. Dorochowicz – Sz. Żukowski 2x, M. Żukowski

14. PPPanc DECCO Suwałki – ALEX Szklarz 2:0

  • P. Stasiński, I. Legenzow