Za nami przedostatnia kolejka RSFL, jednak ciągle pozostajemy bez odpowiedzi na pytanie jak będzie wyglądało podium tegorocznych rozgrywek.

X odsłona ligi rozpoczęła się nietypowo bo od godziny 17.30 i właśnie wtedy na parkiet hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach wybiegły drużyny SALOS Suwałki oraz Gminy Suwałki. Naprzeciwko siebie stanęli również wyróżniający się bramkarze rozgrywek Janusz Korejwo i Kuba Krzyżewski, którzy i w tym pojedynku pokazali próbkę swoich umiejętności, chociaż tylko jeden z nich zachował czyste konto. Bramkarza SALOSU najpierw pokonał Tomasz Wasiulewski, następnie w 11 minucie niefortunnie interweniował Miłosz Węgrzynowicz i skierował piłkę do własnej bramki.

W drugim pojedynku spotkały się dwie osłabione drużyny brakiem zawodników – 14. Pułk Przeciwpancerny Decco Suwałki oraz Gmina Puńsk.  Pomimo tego już w 1. minucie Mateusz Knoch otworzył wynik spotkania, a chwilę później podwyższył Sebastian Sienkiewicz i było już 2:0. Do nietypowej sytuacji doszło w drugiej połowie spotkanie, kiedy to kontuzji nabawił się Ariel Tusznio i grająca bez zmian drużyna Wojskowych musiała dokończyć spotkanie w 3 zawodników w polu. Pomimo tych trudności wygrali to spotkanie 3:0.

Spotkanie Porty Active Team i Opakowań Kartex Suwałki zapewniło emocje do samego końca. Można było zauważyć, iż na początku spotkania piłkarze Arkadiusza Zonia byli bardzo zestresowani i brakowało im pomysłu na grę. Dodatkowe utrudnienie stanowił  świetnie dysponowany tego wieczoru bramkarz Porty Daniel Siermiński. Minuty meczu nieubłaganie mijały, a drużyna Opakowań nie mogła znaleźć sposobu na pokonanie przeciwników z czym mogła się wiązać strata pozycji lidera przed ostatnią kolejką. Jednak pod koniec meczu sprawy w swoje ręce, a dokładnie nogi wziął Wojciech Mickiewicz i ustalił wynik spotkania na 1:0.

Kolejne ważne spotkanie dotyczące walki o mistrza  rozpoczęło się o godzinie 19.00. Euromaster Gniedziejko podejmował Vertę Suwałki i tutaj na wicelidera czekała zapora nie pokonania w postaci Jakuba Szulińskiego.  Bramkarz Verty „dwoił się i troił” i gdy w sytuacji praktycznie sam na sam znalazł się Bartosz Żybura znów Kuba wyszedł zwycięsko. Końcowy wynik 0:0 można uznać za sporą niespodziankę, chociaż na pewno gra Verty Suwałki w końcówce ligi jest bardzo dobra i mogą żałować tylko tego, że tak późno się obudzili. 

Kolejny mecz to pojedynek Szkarnulis Team z Alex Szklarz.  Tym razem rozpędzona młoda ekipa Damiana Citko zderzyła się ze ścianą. Pewnie w obronie dyrygował kapitan sejneńskiej drużyny Piotr Leszczyński, a z przodu hatt-tricka zdobył Piotra Macianis. Do tego bramkę dołożył Maciek Szydłowski, który umocnił się z 13 bramkami na czele klasyfikacji strzelców. Ekipa Z Sejn pokazała, że ubiegłotygodniowa porażka to tylko wypadek przy pracy i w decydującym rozdaniu nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa.

Na zakończenie piątkowej kolejki Technika Grzewcza ”ZUH” podjęła drużynę Skupski Team Sejny.  Już początek spotkania pokazał, że obie ekipy wyszły na boisko po 3 punktu i nikt nie podda się bez walki. Pierwsza połowa, chociaż remisowa, to odbywała się pod dyktando Skupski Team. Natomiast w drugiej połowie było ich stać tylko na strzelenie jednej bramki przez Gabriela Krupińskiego. Natomiast suwalska drużyna dopiero zamierzała pokazać na co ją stać. Marek Stankiewicz strzelił w tym spotkaniu trzy bramki, a dodatkowego gola dołożył Jan Naruszewicz i spotkanie zakończyło się wynikiem 4:2 dla Techniki, która śmiało włącza się do gry o podium tegorocznych rozgrywek.

Już w sobotę, 19 lutego poznamy ostateczne wyniki tegorocznej edycji RESO Suwałki Football League.  W dalszym ciągu na pierwsze miejsce mają szanse trzy drużyny, natomiast walce o podium pozostaje aż sześć zespołów. Zapraszamy więc do odwiedzenia w sobotę hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach już od godziny 14.00. Emocje gwarantowane!

Wyniki X kolejki RSFL

SALOS SUWAŁKI – GMINA SUWAŁKI 0:2

  • T. Wasiulewski, M. Węgrzynowicz (sam.)

14.PPPANC DECCO SUWAŁKI – GMINA PUŃSK 3:0

  • M. Knoch, S. Sienkiewicz x2

POTRA ACTIVE TEAM – OPAKOWANIA KARTEX SUWAŁKI 0:1

  • W. Mickiewicz

EUROMASTER GNIEDZIEJKO – VERTA SUWAŁKI 0:0

SZKARNULIS TEAM SEJNY – ALEX SZKLARZ 4:0

  • P. Macianis x3, M. Szydłowski

TECHNIKA GRZEWCZA ZUH – SKUPSKI TEAM SEJNY 4:2

  • M. Stankiewicz x3, J. Naruszewicz – K. Januszewicz, G. Krupiński