Wszyscy byliśmy ciekawi jak zaprezentują się zawodnicy RSFL po dłuższej świąteczno-noworocznej przerwie. 7 stycznia po trzytygodniowej pauzie jako pierwsi na parkiet hali Ośrodka i Rekreacji w Suwałkach wybiegły drużyny 14. Pułku Przeciwpancernego Decco Suwałki oraz Skupski Team Sejny.

Na pewno kibice, którzy przyszli do hali wiele oczekiwali po tym spotkaniu, gdyż aktualny mistrz podejmował może i ciągle młodą ale na pewno patrząc na tegoroczne rozgrywki ograną już drużynę z Sejn. Jednak Wojskowi już od początku spotkania pokazali, że dla nich liczą się tylko 3  punkty i po niecałej minucie Paweł Stasiński strzelił pierwszą bramkę. Równie dobre zawody rozegrał Rafał Saładonis, który strzelił dwie bramki, a końcowy wynik wskazał 7:1.

Następnie na parkiecie zaprezentowały się ekipy Gminy Suwałki i Porty Active Team. W tym spotkaniu byliśmy świadkami bardzo wyrównanego spotkania, a Piotr Gwaj pokazał że nigdy się nie starzeje i ciągle „ma to coś w nodze”, a swój występ przypieczętował dwoma bramkami.

W dalszej kolejności przyszedł czas na pojedynek, który można nazwać szlagierem kolejki. Aktualny lider Euromaster Gniedziejko kontra jak zwykle groźny zespół Szkarnulis Team Sejny. Od początku obie drużyny ruszyły do walki i była to w pozytywnym znaczeniu wojna na boisku. Akcja za akcję, sytuacje bramkowe z obu stron ale też dwie wyróżniające się postacie – Bartek Żybura wśród zawodników w żółtych koszulkach oraz Maciej Szydłowski po stronie Sejn. Szczególnie warto podkreślić tutaj postawę Maćka, który brał ciężar gry na siebie oraz strzelił hat tricka.  Ostatecznie Euromaster poniósł pierwszą porażkę w tegorocznej edycji RSFL przegrywając 2:3.

W kolejnym meczu Technika Grzewcza ZUH podejmowała, jak na razie jedyną drużynę bez punktów, czyli Alex Szklarz. Pomimo wyniku 3:1 dla Techników to nie jest on odzwierciedleniem przebiegu spotkania. Niezwykle ambitnie podeszli do tego pojedynku zawodnicy Damiana Citki i już w 3 minucie objęli prowadzenie po bramce Tobiasza Danowskiego.  Pomimo szybkiego wyrównania przez powracającego po pauzie Sebastiana Jankowskiego, to zawodnicy w czarnych strojach razili nieskutecznością i brakiem zorganizowania w ofensywie. Jednak pomimo dużego zaangażowania Alex Szklarz po raz kolejny schodził z boiska pokonany.

Przedostatni pojedynek V kolejki i czas na spotkanie SALOS Suwałki z Gminą Puńsk, w którym ponownie młodzi zawodnicy dowodzeni przez Kazimierza Biziewskiego pokazali, że mimo braku doświadczenia mają duże ambicje i walczą o każdą piłkę. Mecz okazał się niezwykle wyrównany, a jego wynik ustalił kilkanaście sekund przed ostatnim gwizdkiem Paweł Kuklewicz zapewniając 3 punkty Gminie Puńsk.

Niezwykle ciekawą i zaciętą kolejkę zakończyły drużyny z Suwałk: Opakowania Kartex oraz Verta. Analizując wcześniejsze wyniki tej kolejki ekipa Opakowań bardzo liczyła na 3 punkty aby ciągle liczyć się w czołówce ligi. Już w pierwsze połowie Marcin Krupiński i Wojciech Mickiewicz ustalili wynik tego spotkania strzelając bramki w 9 oraz 10 minucie. Druga połowa to bezowocne próby Verty na zmianę wyniku, jednak na strzał Mateusza Gołowczyca zawodnicy w pasiastych koszulkach potrafili odpowiedzieć tylko bramką Rafała Tarasiewicza. Po 24 minutach gry na tablicy wyników pojawił się rezultat 3:1.

Wyniki V kolejki:

14. PPPanc DECCO Suwałki – Skupski TEAM Sejny 7:1

  • P. Stasiński x2, M. Przemielewski x2, R. Dochód, R. Saładonis, J. Gagacki – K. Namiotko

Gmina Suwałki – PORTA ACTIVE Team 3:2

  • P. Gwaj x2, D. Jankowski – M. Mościński, D. Kukowski,

Szkarnulis Team Sejny – Euromaster Gniedziejko 3:2

  • M. Szydłowski x3 – B. Żybura x2

ALEX Szklarz – Technika Grzewcza „ZUH” 1:3

  • T. Danowski – S. Jankowski, Ł. Ołowniuk, B. Gużewski

SALOS Suwałki – Gmina Puńsk 0:1

  • P. Kuklewicz

Opakowania KARTEX Suwałki – VERTA Suwałki 3:1

  • M. Krupiński, W. Mickiewicz, M. Gołowczyc – R. Tarasiewicz