Bardzo miło jest nam ogłosić, że w tegorocznej edycji RESO Suwałki Football League w naszej drużynie gościmy Państwową Uczelnię Zawodową im. prof. Edwarda F. Szczepanika w Suwałkach. Witamy w #SuwalskaLigaMistrzów!

Dlaczego warto studiować w PUZ w Suwałkach? Przedstawimy Wam 7 powodów, które być może zachęcą przyszłych studentów do rozpoczęcia kształcenia w uczelni naszego partnera:

 1. Bogata oferta kształcenia, ściśle związana z potrzebami rynku lokalnego.
  Szeroki i elastyczny wachlarz możliwości: 3 wydziały, kilkanaście praktycznych kierunków kształcenia, forma studiów stacjonarnych, studia popołudniowo-weekendowe – wszystko dopasowane do potrzeb rynku. Absolwenci PUZ znajdą satysfakcjonującą pracę w swoim zawodzie.
 2. Świetna baza dydaktyczna, wykwalifikowana kadra i wysoka jakość kształcenia.
  Nowoczesne pracownie i laboratoria, Centrum Mechatroniczne, Centrum Symulacji Medycznych, Centrum Logistyczne, Centrum VR (wirtualna rzeczywistość) oraz przestronne, piękne patio spełnią najśmielsze oczekiwania studentów. Studiowanie ułatwi też wirtualny dziekanat i elektroniczny indeks.
 3. Nowoczesny Dom Studenta.
  Zmodernizowany, w pełni przystosowany do europejskich standardów, pięciokondygnacyjny budynek wyposażony w dwie, panoramiczne windy. Do dyspozycji studentów jest ponad 150 miejsc noclegowych – nawet dwuosobowe pokoje z własnym aneksem kuchennym.
 4. Wysokie stypendia naukowe i socjalne.
  Ponad 2000 zł – nawet na taką, miesięczną kwotę wsparcia mogą liczyć studenci PUZ w Suwałkach.
 5. Koła zainteresowań, siłownia, strzelnica, Akademicki Związek Sportowy.
  Między zajęciami studenci nie mają prawa się nudzić – mogą korzystać z bogato wyposażonej siłowni i strzelnicy, włączyć się w działania studenckich kół naukowych, czy uprawiać ulubioną dyscyplinę sportową. Na potrzeby studentów w budynku Uczelni znajduje się też bar, kawiarnia, a nawet oddział Poczty Polskiej.
 6. Erasmus – możliwość wyjazdu na studia za granicę.
  PUZ w Suwałkach współpracuje z kilkudziesięcioma ośrodkami naukowymi w całej Europie – m.in. w Portugalii, Hiszpanii, Grecji i Turcji. Studenci mogą realizować część studiów na zagranicznych uczelniach, a dodatkowo zrealizować tam praktyki.
 7. Współpraca z regionalnymi firmami oraz instytucjami, samorządami i uczelniami wyższymi w całym kraju.
  Liczne kontakty i współpraca Uczelni z otoczeniem okołobiznesowym otwiera przed studentami wiele możliwości i dróg rozwoju.