W najbliższy piątek (22.11.2019 r.) do hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach przy ul. Wojska Polskiego 2 powrócą rozgrywki RESO Suwałki Football League – amatorskiej ligi piłki nożnej. W edycji 2019/2020, które odbywają się od pod honorowym Patronatem Miasta Suwałk, powalczy 14 zespołów – głównie z północnej części województwa podlaskiego. W tym gronie znajdzie się też przedstawiciel z woj. warmińsko-mazurskiego, którym  będzie drużyna z Olecka.

Na liczne grono kibiców śledzących rozgrywki w hali OSiR i w transmisjach internetowych (www.resoliga.pl), czeka wiele widowiskowych i emocjonujących spotkań, w których głównymi aktorami będą byli zawodnicy klubów II, III i IV ligowych, przedstawiciele różnych zawodów i środowisk.

Zapisy do ligi zamknięte w 3 godziny!

Rozgrywki cieszą się ogromną popularnością. Oprócz wspomnianego już na wstępie zainteresowania kibiców, świadczy o tym także fakt, iż na zgłoszenia organizatorzy czekali … 3 godziny! Niestety, z uwagi na ograniczenia infrastrukturalne, w rozgrywkach może wystąpić 14 zespołów, choć chętnych jest zawsze więcej.

W tegorocznej edycji pojawią się nowe zespoły takie jak: Technika Grzewcza ZUH, JAGOLAND, Gmina Suwałki, Puńsk, czy też EUROMET i Centrum Ogrodnicze Krzysztof Szymczyk z Olecka.

Natomiast ponownie w lidze zagrają: Rospuda Filipów, PORTA Active Team, Szkarnulis Team Sejny, Polonia Raczki, FHU Robert Górski, Agrodealer, Ar-TiR i Albatros Raczki.

Tytułu mistrza RESO Suwałki Football League będzie bronił 14.Pułk Przeciwpancerny im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Będzie to druga obrona tytułu, bowiem jeszcze jako 14.Dywizjon tryumfował w rozgrywkach w edycji 2017/2018.

Na drużyny czekają nagrody finansowe. Zawodnicy powalczą także o nagrody indywidualne.

Drużyny będą walczyć o nagrody finansowe, które przypadną trzem najlepszym zespołom. Oprócz tego zostaną przyznane nagrody indywidulane w kategoriach: najlepszy zawodnik, najlepszy strzelec, najlepszy bramkarz, a także nagroda organizatora.

Ponadto wzorem ubiegłego roku będzie prowadzona kategoria najbardziej doświadczonych zawodników, czyli OLD BOY, w której będą klasyfikowani zawodnicy w wieku 40 lat i więcej. Nagrodzonych zostanie 3 zawodników z pola i 3 bramkarzy.

Wszystkie nagrody zostaną wręczone podczas „Gali Mistrzów” RSFL, która odbędzie się 21 lutego 2020 r. tj. dzień po zakończeniu rozgrywek.

Kibice także mogą rywalizować

Po ubiegłorocznym eksperymencie z LIGĄ TYPERA w tym roku również kibice zostaną zaproszeni do zabawy w typowanie wyników. Ta zacznie się już od II kolejki. Dlaczego? Inaugurująca seria spotkań pozwoli kibicom ocenić potencjał poszczególnych zespołów, co w konsekwencji powinno ułatwić „przewidywanie” wyników. Zabawa potrwa do XIII kolejki, która będzie mieć miejsce 20 lutego 2020 r.

Wybory najlepszego / najpopularniejszego zawodnika kolejki

Drugą z aktywności, którą będą mogli podejmować kibice to wybory „Najlepszego zawodnika kolejki”. W ubiegłym roku cieszyły się ogromną popularnością, o czym może świadczy fakt, iż w jednym z głosowań wzięło udział blisko 1000 sympatyków rozgrywek.

Dlatego też w tym roku kibice ponownie będą głosować nie tylko na najlepszego, ale z pewnością także na najpopularniejszego gracza. Dodatkowo będą mogli komentować swój wybór, a najciekawszy komentarz zostanie nagrodzony.

Rozpoczęcie pierwszego głosowania nastąpi w poniedziałek (25.11.2019 r.) po publikacji kandydatów, którzy zaimponują formą w I kolejce RSFL.

Historia lubi się powtarzać?

Gwizdek sędziego rozpoczynający edycję 2019/2020 zabrzmi o godz. 18:30.
W pierwszym pojedynku zmierzą się obrońca tytuły, czyli 14. Pułk z zakładową drużyną PORTA Active Team. Można powiedzieć, że historia zatoczyła koło, bowiem mecz pomiędzy ww. drużynami inaugurował edycję 2018/2019. Wtedy górą byli „wojskowi”, którzy po raz drugi zostali mistrzem RSFL. Czy i w tym przypadku historia zatoczy koło, a 21 lutego 2020 roku podczas Gali Mistrzów 14.Pułk wzniesie puchar?

Piłka nożna to nieprzewidywalny sport, ale jakże piękny. I takich pojedynków, pełnych zwrotów akcji spodziewamy się w tegorocznej edycji RESO Suwałki Football League.

I kolejka:

  • 18:30               14. PUŁK PRZECIWPANCERNY – PORTA ACTIVE TEAM
  • 19:00               JAGOLAND – FHU ROBERT GÓRSKI
  • 19:30               SZKARNULIS TEAM – ALBATROS RACZKI
  • 20:00               GMINA SUWAŁKI – AGRODEALER
  • 20:30               EUROMET – PUŃSK
  • 21:00               AR-TiR – ROSPUDA FILIPÓW
  • 21:30               TECHNIKA GRZEWCZA ZUH – CENTRUM OGRODNICZE